Ľanové semienko 500g

€3
Objednané

Doplnkové krmivo pre psy a mačky, vhodné i pri kŕmení varenou stravou.

Ľanové semienko je dieticky zdravá potravina obsahujúca zdroj nenasýtených mastných kyselín omega 3 a vlákninu. Podieľa sa na eliminácii prekyslenia, pracuje v črevách ako absorbent škodlivých látok (podobne ako jablkový pektín alebo psýlium).

Podporuje pasáž zažívania pri prechodu tráviacim traktom.

Omega 3 a 6 nenasýtené mastné kyseliny, kyselina linolová a kyselina linolénová, od ktorých sa odvíjajú ich biologické účinky, zaisťujú štruktúru integritu bunkových membrán. Za najdôležitejšiu zložku ľanového semena je treba považovať kyselinu α- linolenovú (ALA) zaradenú do skupiny esenciálnych nenasýtených omega - 3 mastných kyselín, bez ktorých nemôže organizmus bezchybne fungovať.

ALA je zdrojom pre syntézu mastných kyselín EPA (eikosapentaenová), ktorá má protizápalový a antikatabolický efekt, kyseliny DHA (dokosahexaenová), ktorá priaznivo zasahuje do metabolizmu nervového tkaniva. Obe tieto kyseliny sú súčasťou bunkových membrán a tkanivových hormónov. Pes podobne ako iný cicavce potrebujú kyselinu linolovú a kyselinu α-linolenovú, ako východzí surovinu pre ďalšiu tvorbu fyziologických mastných kyselín. Nedostatok esenciálnych mastných kyselín sa môže prejaviť znížením obranyschopnosti organizmu, zmenou pokožky, únavou, poruchu rastu a reprodukcie. Polyfenoly a lignany sú rastlinné látky vykazujúce antivirotické, fungicídne, baktericídne vlastnosti.

Doporučujeme užívať: pri kŕmení surovou stravou, pri poruchách trávenia, zhoršenej kvalite pokožky a srsti, v priebehu jarných a jesenných mesiacov, pre podporu detoxikácie organizmu.

Produkt je určený pre všetky kategórie psov a mačiek.

Doplnkové krmivo pre psy zloženie:

Linum Usitatissimum Linaceae - ľanové semeno

Dávkovanie: jedna polievková lyžica pre psa o hmotnosti 10kg.

Pre mačku o hmotnosti 5kg: 1 čajová lyžica.

 

Balenie: 500g

Kód Kód: 52
Kategória: DOPLNKY PRE B.A.R.F.
Hmotnosť: 0.5 kg