Dromy Vital C 1500g

Doplnkové krmivo s prirodzeným obsahom vitamínu C a biologicky aktívnych látok. 

€24
Objednané

Vital - C je herbálne doplnkové krmivo pre všetky kategórie koní, obsahuje prírodný zdroj vitamínu C a ďalších biologicky aktívnych látok (bioflavonoidy, karotenoidy, rutín, vitamíny).

Všetky bylinné zložky sú pre optimálne pôsobenie na organizmus vo vyváženom pomere. Kombinácia bioaktívnych látok vo svojej prírodnej čistote pôsobí komplexne na celý organizmus a jeho metabolické funkcie. Jednotlivé zložky sa spolu vzájomne podporujú a násobia svoje vlastnosti.

Pozitívne ovplyvňujú biologickú dostupnosť vitamínu C a organizmus tieto látky veľmi ľahko vstrebáva. 
V rastlinných pletivách nájdeme prírodné vitamíny a minerály, ďalšie zdraviu prospešné látky vo svojej pôvodnej, teda tej najčistejšej a najhodnotnejšej podobe.
Zdroj vitamínov od jesenných do jarných období začínajú byť dôležitou súčasťou kŕmnej dávky. V súčasnej dobe kladieme veľký dôraz na zdroj, ktorého vitamíny pochádzajú.

Vitamín C sa radí medzi silné antioxidanty, chránia organizmus pred negatívnym vplyvom škodlivých, voľných radikálov z okolitého prostredia. 
Výrazne sa podieľajú na funkcii imunitného systému prispievajú k zníženiu miery únavy a vyčerpania. Je dôležitý pre energetický metabolizmus a premenu potravy v energiu. 
Podporuje stavbu a udržovanie zdravých kostí, zubov, chrupaviek, ďasna a kože. Je dôležitou súčasťou tvorby kolagénu, ktorý je základným spojivom tkane v tele. Prispieva k absorpcii železa z kŕmnej dávky.

Doporučujeme užívať:

Ako každodennú súčasť kŕmnej dávky od jesenného do jarného obdobia, pri výskytu oslabenej imunity, pri opakovaných infekciách dýchacích ciest.

Dávkovanie:

1 hrsť bylín - ± 50 g pre koňa o hmotnosti 550 - 600 kg.

Doplnkové krmivo pre kone - zloženie:

Fructus cynosbati - Růže šípková plod, Echinacea purpurea herba/ radix - Echinacea purpurea nať/kořen, 
Urtica dioica folium / radix - Kopřiva dvoudomá nať / kořen, Hibiscus flos - Ibišek Sůdánský květ, Mrkev obecná,
Malpighia glabra - Acerola tropická třešeň, Linum Usitatissimum Linaceae - ľanové semienko, 
Ascophyllum nodosum - mořská řasa, Vaccinium vitis-idaea L. - Brusnice brusinka plod, 
Goji - Kustovnice čínská, Sambuci fructus - Bez černý plod.

 

Balenie: 1500 g

Kód Kód: 13
Kategória: DÝCHACÍ SYSTÉM
Hmotnosť: 1.5 kg