s výberom Vám radi pomôžeme, neváhajte nás kontaktovať, :)

Dromy Ľanový olej

Neohodnotené

100% ľanový olej - Linum Usitatissimum Oleum Virginum.

Za studena lisovaný.

od €14 od €11,67 bez DPH
Zvoľte variant
ml: 1000ml
Skladom | 119/100
€14
€11,67 bez DPH
ml: 3000ml
Skladom | 119/300
€30
€25 bez DPH

Za studena lisovaný Lanový olej pre všetky kategórie koní, určený k obohateniu kŕmnej dávky o esenciálne mastné kyseliny, vitamíny, bez konzervantov a farbív, vysokej kvality.

Ľanový olej je vyrábaný lisovaním zo semien Linum Usitatissimum Linaceae. Okrem bežných mastných kyselín α- linoleovej, linolovej, môže obsahovať slizové polysacharidy, proteíny, tokoferoly, tokotrienoly, lignany a enzýmy. Olej obsahuje omega 6 kyselinu linolovú a omega 3 kyselinu alfa- linolenovú, od ktorých sa odvíjajú ich biologické účinky.
Oba typy kyselín zaisťujú štruktúrnu integritu bunkových membrán. Za najdôležitejšiu zložku ľanového oleja je treba považovať kyselinu α - linolenovú (ALA), zaradenú do skupiny esenciálnych nenasýtených omega-3 mastných kyselín, bez ktorých nemôže organizmus bezchybne fungovať. 

ALA je zdrojom pre syntézu mastných kyselín EPA (eikosapentaenová), ktorá má protizápalový a antikatabolický efekt a kyseliny DHA (dokosahexaenová), ktorá priaznivo zasahuje do metabolizmu nervového tkaniva. Obe tieto kyseliny sú súčasťou bunkových membrán a tkanivových hormónov. Kone podobne ako iné cicavce potrebujú kyselinu linolovú a kyselinu α -linolenovú, ako východziu surovinu pre ďalšiu tvorbu fyziologických mastných kyselín. Nedostatok esenciálnych mastných kyselín sa môže prejaviť znížením obranyschopnosti organizmu, zmenou pokožky, únavou, porucha rastu i reprodukcie. 

Podávanie oleja je bezpečené pre žrebné a laktajúce kobyly.

Doporučujeme užívať: celoročne, pre podporu energetického metabolizmu koní všetkých kategórii, pre ochranu tkaniva pred oxidatívnym stresom, pre zlešpenie kvality srsti a pokožky u dermatolocických pacientov, pre športové kone v záťaži, pre kvalitné presrstenie, vhodné pre kone náchylné k tuhnutiu svalov (tying-up).

Doplnkové krmivo pre kone - zloženie:

100 % Lanový olej panenský - Linum Usitatissimum Oleum Virginum, 
za studena lisovaný.

Dávkovanie pre kone o hmotnosti 550 - 600 kg: 
k prevencii 30 ml denne,
k zlepšeniu kondície 50 ml denne.
Balenie: 3000 ml a 1000 ml

Kód Kód: 119/100
Kategória: KOŽA, SRSŤ, KOPYTÁ

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie