Dromy Omega 3 Fish 1000ml

€23
Objednané

OLEJ S VYSOKOU KONCENTRÁCIOU EPA & DHA

Omega 3-mastné nenasýtené kyseliny tvorí nevyhnutnú súčasť výživy, pretože majú významné účinky na celý organizmus, najmä pre riadenie a súhru životných procesov.

Chráni cievny aparát, tým udržujú dostatočný prietok krvi k orgánom a svalom náročnými na zásobenie kyslíkom. Priaznivo ovplyvňujú kardiovaskulárny, svalový, nervový, respiračný, imunitný a tráviaci systém. Podávanie oleja behom krátkej doby zlepšuje stav kože a srsti, pozitívne ovplyvňuje kvalitu kopytnej rohoviny. Omega 3 má pozitívny vplyv u športových a starších koní postihnutých artritídou. Preukázateľný účinok v znížení počtu leukocytov - zápalov má predovšetkým vplyv na ztuhlosť i citlivosť kĺbov. 
EPA & DHA svojim pôsobením na kardiovaskulárny, nervový a tráviaci systém, znižuje riziko vzniku laminitis a ovplyvňuje akútne a chronické štádium. Organizmus efektívnejšie využíva tuky z kŕmnej dávky ako zdroj potrebnej energie pri zvýšenej záťaži u športových koní (endurence, steeplechase, military a pod.) Svaly sa po zvýšenej záťaži regenerujú omnoho rýchlejšie vďaka efektívnejšiemu odbúravaniu kyseliny mliečnej.Zlúčeniny Omega -3 esenciálne mastné kyseliny sú známe ako prostagandiny z rady E. Tieto "dobré prostaglandiny" - látky podobajúce sa hormónom, upravujú sekréciu kyseliny chlorovodíkovej, zvyšujú produkciu hlienu žalúdočnej sliznice a slizničný prietok krvi. 
Na základe týchto procesov môžeme znížiť výskyt a rozsah žalúdočných vredov a podporiť tým aj ich liečbu.

Suplementácia EPA & DHA znižuje záťažou vyvolané krvácanie do dolných ciest dýchacích (EIPH).

Indikácia doplnkového krmiva: podpora zásobenie energiou, posilnenie kardiovaskulárneho a svalového aparátu, zvýšenie výkonnosti a vytrvalosti, problémy so srsťou a kopytnou rohovinou dermatitis, eliminácia zápalových procesov v kĺboch, zlepšenie koncentrácie a imunitného systému, podporná liečba žalúdočných vredov.

Doplnkové krmivo pre kone: 
Omega 3 fish oil 100 % 6-druhový bez zápachu.

Obsah na 1000 ml:

Energie 900 kcal (3 700 kJ) 
Bílkoviny 0 g 
Cukry 0 g 
EPA - kyselina eikosapentaenová 180 g 
DHA - kyselina dokosahexaenová 120 g 
Vláknina 0 g 
Sodík 0 g 

Doporučené dávkovanie: 
30 ml na deň pre kone o hmotnosti 550 - 600 kg

Balenie: 1000 ml

Kód Kód: 22
Kategória: KOŽA, SRSŤ, KOPYTÁ
Hmotnosť: 1 kg