s výberom Vám radi pomôžeme, neváhajte nás kontaktovať, :)

Ľanový olej 500ml

Neohodnotené

100% ľanový olej - Linum Usitatissimum Oleum Virginum.

Za studena lisovaný. 

€8 €6,67 bez DPH
Skladom

Ľanový olej pre psy a mačky k obohateniu kŕmnej dávky o esenciálne mastné kyseliny, vitamíny, bez konzervantov, farbív, farmaceutickej kvality.

Ľanový olej je vyrobený lisovaním zo semien Linum Usitatissimum Linaceae. Okrem bežných kyselín a- linoleovej, linolovej a olejov, môže obsahovať slizové polysacharidy, proteíny, tokoferoly, tokotrienoly, lignany a enzýmy. Olej obsahuje omega 6 kyselinu linolovú a omega 3 kyselinu alfa - linolenovú, od ktorých sa odvíjajú ich biologické účinky. Oba typy kyselín zaisťujú štruktúrnu integritu bunkových membrán. Za najdôležitejšiu zložku ľanového oleja je považovaná kyselina α - linolenová (ALA), zaradená do skupiny esenciálnych nenasýtených omega - 3 mastných kyselín, bez ktorých nemôže organizmus bezchybne fungovať. ALA je zdrojom pre syntézu mastných kyselín EPA (eikosapentaenová), ktorá má protizápalový a antikatabolický efekt a kyselina DHA (dokosahexaenová), ktorá priaznivo zasahuje do metabolizmu nervového tkaniva.

Obe tieto kyseliny sú súčasťou bunkových membrán a tkanivových hormónov. Pes podobne ako iné cicavce potrebujú kyselinu linolovú a kyselinu α-linolenovú, ako východziu surovinu pre ďalší tvorbu fyziologických mastných kyselín. Nedostatok esenciálnych mastných kyselín sa môže prejaviť znížením obranyschopnosti organizmu, zmenou pokožky, únavou, poruchou rastu a reprodukcie. Podávanie oleja je bezpečené pre gravidne a laktujúce suky a šteňatá v raste.

Doporučujeme užívať: u psov a mačiek kŕmených stravou B.A.R.F., v priebehu gravidity a laktácie, u mladých a rastúcich jedincov, u zhoršených dermatologických prejavov pokožky, u výkonnostne zaťažovaných psov. 
Produkt je učený pre všetky kategórie psov a mačiek, je bezpečný pre gravidne a laktujúce, mláďatá v raste.

Doplnkové krmivo pre psy a mačky - zloženie: 
100 % Ľanový olej panenský - Linum Usitatissimum Oleum Virginum, 
vyhovujúci Európskemu liekopisu Ph. Eur. za studena lisovaný.

 

Dávkovanie pre psa o hmotnosti 15 - 20 kg: 
k prevencii 10 ml denne
k zlepšeniu kondície 15ml denne.
Dávkovanie pre mačku o hmotnosti 5 kg: 
2,5 - 5 ml denne
Balenie: 500 ml

Kód Kód: 84
Kategória: OLEJE PRE B.A.R.F.
Hmotnosť: 0.5 kg

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie