s výberom Vám radi pomôžeme, neváhajte nás kontaktovať, :)

Ľanový olej 500ml

Neohodnotené

100% ľanový olej - Linum Usitatissimum Oleum Virginum.

Za studena lisovaný. 

€8 €6,67 bez DPH
Skladom (2 ks)

Ľanový olej pre psy a mačky k obohateniu kŕmnej dávky o esenciálne mastné kyseliny, vitamíny, bez konzervantov, farbív, farmaceutickej kvality.

Ľanový olej je vyrobený lisovaním zo semien Linum Usitatissimum Linaceae. Okrem bežných kyselín a- linoleovej, linolovej a olejov, môže obsahovať slizové polysacharidy, proteíny, tokoferoly, tokotrienoly, lignany a enzýmy. Olej obsahuje omega 6 kyselinu linolovú a omega 3 kyselinu alfa - linolenovú, od ktorých sa odvíjajú ich biologické účinky. Oba typy kyselín zaisťujú štruktúrnu integritu bunkových membrán. Za najdôležitejšiu zložku ľanového oleja je považovaná kyselina α - linolenová (ALA), zaradená do skupiny esenciálnych nenasýtených omega - 3 mastných kyselín, bez ktorých nemôže organizmus bezchybne fungovať. ALA je zdrojom pre syntézu mastných kyselín EPA (eikosapentaenová), ktorá má protizápalový a antikatabolický efekt a kyselina DHA (dokosahexaenová), ktorá priaznivo zasahuje do metabolizmu nervového tkaniva.

Obe tieto kyseliny sú súčasťou bunkových membrán a tkanivových hormónov. Pes podobne ako iné cicavce potrebujú kyselinu linolovú a kyselinu α-linolenovú, ako východziu surovinu pre ďalší tvorbu fyziologických mastných kyselín. Nedostatok esenciálnych mastných kyselín sa môže prejaviť znížením obranyschopnosti organizmu, zmenou pokožky, únavou, poruchou rastu a reprodukcie. Podávanie oleja je bezpečené pre gravidne a laktujúce suky a šteňatá v raste.

Doporučujeme užívať: u psov a mačiek kŕmených stravou B.A.R.F., v priebehu gravidity a laktácie, u mladých a rastúcich jedincov, u zhoršených dermatologických prejavov pokožky, u výkonnostne zaťažovaných psov. 
Produkt je učený pre všetky kategórie psov a mačiek, je bezpečný pre gravidne a laktujúce, mláďatá v raste.

Doplnkové krmivo pre psy a mačky - zloženie: 
100 % Ľanový olej panenský - Linum Usitatissimum Oleum Virginum, 
vyhovujúci Európskemu liekopisu Ph. Eur. za studena lisovaný.

 

Dávkovanie pre psa o hmotnosti 15 - 20 kg: 
k prevencii 10 ml denne
k zlepšeniu kondície 15ml denne.
Dávkovanie pre mačku o hmotnosti 5 kg: 
2,5 - 5 ml denne
Balenie: 500 ml

Kód Kód: 84
Kategória: OLEJE PRE B.A.R.F.
Hmotnosť: 0.5 kg
Späť do obchodu