Dormy Elektrolyt 2500g

Vypredané

PRE ÚČINNÚ REGENERÁCIU PO ŠPORTOVOM VÝKONE AJ PRI DEHYDRATÁCII ORGANIZMU
Kŕmny doplnok s obsahom dôležitých elektrolytov a vitamínov na glukózovom a aminokyselinovom základe. Obsahuje koncentrovanú dávku vitamínov,ktoré pomáhajú organizmu normalizovať metabolizmus na optimálnu fyziologickú hranicu a tým skracuje potrebnú dobu regenerácie.
Po každom fyzickom výkone dochádza k narušeniu rovnováhy vnútorného prostredia, ku kumulácii únavy a hromadeniu škodlivých metabolitov.

Antioxidanty vitamíny C & E pomáhajú chrániť svalové vlákna ničením "voľných radikálov", škodlivého vedľajšieho produktu, vznikajúceho pri prácisvalov.
Neesenciálne aminokyseliny podporujúce zvýšenie energetického výdaja pri svalovej činnosti.
Pomáha znižovať a odďaľovať nástup vyčerpania a urýchľuje regeneráciu organizmu po akejkoľvek fyzickej záťaži, zlepšuje absorpciu elektrolytov vtráviacom trakte.
Glukóza - jediná forma cukru, ktorá prúdi v krvi, dostáva sa do celého tela, kde sa využíva ako pohotovostný zdroj energie. Ukladá sa vo svaloch apečeni vo forme glykogénu.
Znížená hladina elektrolytov vedie u koní k zníženiu výkonnosti v dôsledku dehydratácie, svalovým problémom ako napr. myopatie k tvorbe kyselinymliečnej vo svaloch.

Straty elektrolytov sa výrazne zväčšujú v teplom počasí a pri zvýšenej záťaži. Vtedy je potrebné venovať ešte väčšiu dôležitosť pravidelnému podávanieelektrolytov.
Spôsob použitia: pre vyrovnanie strát elektrolytov vylúčených potením, pri zvýšenej záťaži, regenerácia svalstva po prekonanej myopatii, pri stavochvyvolávajúcich nadmerné potenie (vysoké teploty v letnom období, nadmerné potenie, hnačkové ochorenia, horúčkovité ochorenie, stresové situácie,vyvolanej cestovaním, zmenou prostredia).

Dávkovanie: 2 odmerky ± 50 g denne vmiešať do kŕmnej dávky. Pre kone o hmotnosti 550 - 600 kg
Balenie: 2500 g
Obsah v 1 kg doplnkového krmiva:

Glycine 125 g
Draslík - K 92,5 g
Sodík - Na 77,5 g
Vápník - Ca 32,5 g
Hořčík - Mg - organicka forma 17,4 g
Vitamin C 20 000 mg
Vitamin E 9 000 mg 

21,00
Please select variants first