Dromy Flex 1000ml + 1000ml zdarma

Vypredané

Tekuté doplnkové krmivo pre kone, obsahujúci kombináciu farmaceutických substancii,

mineráli, vitamíny a rastlinné extrakty, ktoré sú zásadné a potrebné pre podporu, vývoj a regeneráciu kĺbových chrupaviek, väzov a šliach.

Indikácia doplnkového krmiva je vhodná pri výskytu problémov pohybového aparátu koní a to aj u artrotických zmien, poúrazová a pooperačná starostlivosť, zníženie hybnosti nosných kĺbov, pre konské seniori a vysoko zaťažované kone v športu.

Bioactvive collagen peptides - Gelita® kolagénne peptidy stimulujú bunky chrupavky, (chondrocyty) k produkcii novej chrupavkovej hmoty.

Glukozamín je prirodzene sa vyskytujúci látka v kostnej chrupavke a v synoviálnej tekutine, jeho funkcia je normalizácia metabolizmu chrupavky, stimulácia syntézy a zastavenie degenerácie.
Glukozamín pri osteoartróze podporuje tvorbu proteoglykanu, rast a výživu kĺbových chrupaviek, správne ukladanie vápniku v kostnom tkanive, čo vedie k zlepšeniu funkcie a zmiernení bolesti kĺbu.

Chondroitin sulfát je glykosaminoglykan GAG obshiahnutý v proteoglykanech medzibunkové hmoty chrupavky. Pri výskytu osteoartrózy sa jeho obsah v chrupavke a jeho kvalita znižujú.

Chondroitin sulfát sa radí medzi perorálne symptomatické pomaly pôsobiace látky s preukázanou účinnosťou. Má silný záporný náboj a tým pomáha osmoticky zadržovať vodu, čím dáva chrupavke pružnosť.

Kyselina hyaluronová je vysoko molekulárna zlúčenina obsiahnutá v základnej hmote spojivového tkaniva vrátane chrupavky a synoviálnej tekutiny. Endogénna hyaluronová kyselina dáva synoviálnej tekutine viskozitu a elasticitu, ktorá je nutná pre jej lubrigačné a tlmiace vlastnosti a je základom správnej štruktúry proteoglykanu v kĺbovej chrupavke.

MSM ako zdroj organicky viazanej síry je tento prvok dôležitý pre biochemickú rovnováhu, tkanivové dýchanie, prenos elektrických impulzov, regulácia rastu, metabolizmus kostného tkaniva,
výstavba spojivového tkaniva, kolagénu a glukozamínu kĺbových chrupaviek a celkovú látkovú výmenu.
Všetky použité farmaceutické substancie, sú s ohľadom na výrazne nižšiu vstrebateľnosť pri perorálnym podaním obsiahnuté v dostatočnom pomere a množstve, tak aby bol zaistený maximálny účinok.
S ohľadom na látky riadiace sa do skupiny SYSADOA - symptomaticky pôsobiace látky, podávať 2x ročne po dobu 60-90 dní.
Doporučujeme užívať:
K prevencii: u športovo zaťažované kone.
Pri problémoch: pre zmiernenie symptómov kĺbových problémov, k účinnej podpore pri zápalových, degeneratívnych problémov kĺbov, väzov, šliach a svalov, k regenerácii po úrazoch,
závodnej sezóne, operáciách, pre konské seniori.

Dávkovanie pre kone o hmotnosti 550 - 600 kg:
Pri problémoch:
60 ml denne po dobu 10 dní, potom 50 ml denne do kŕmnej dávky.
K prevencií:
40 ml denne do kŕmnej dávky.

Balenie: 1000 ml + 1000 ml zdarma

Obsah látok na 100 ml doplnkového krmiva:

Bioactive collafen peptides - Gelita, 10 000 mg Glukosamin hydrochlorid

6 2500 mg, Chondroitin sulfát 3 320 mg, MSM - methylsulfonylmethan 3 000 mg, Boswellia serrata extrakt 1 200 mg, Vitamin C 1 200 mg, Kyselina hyaluronová 900 mg, Yucca shidigera extrakt 400 mg, Vitamin E 200 mg,  Hořčík - organická forma 200 mg, Turmeric root extrakt 200 mg, Astaxanthin 20 mg 

65,00
Please select variants first