Ušné kvapky pre psy 50ml

Vypredané

Ušné olejové kvapky pre psysú veterinárnym kozmetickým prípravkom, ktorý je určený k aplikácii do vonkajšieho zvukovodu ucha, za účelom pravidelného čistenia od ušného mazu, prachu, kožných exkrétov a ďalších nečistôt.
Použitím prípravku dosiahnete dokonalého vyčistenia vonkajšieho zvukovodu s následným ošetrením kože. Mierny antiseptický účinok v prípravku prítomných rastlinných silíc tlmí rozvoj nežiadúcej mikroflóry. Pravidelné požívanie prípravku vhodným spôsobom preventívne bráni vzniku zápalu zvukovodu.

Návod k použitiu :
Ošetrenie zvukovodu sa môže vykonávať pravidelne v 2 - 3 týždenných intervaloch aplikácii 2 - 3 kvapiek prípravku s následným šetrným vytrením zvukovodu vatovým tampónikom.

Veterinárny prípravok registračné č.: 055-05/C
INCI: Parafinum liquidum, Melaleuca Alternifolia, eptospermum scoparium, Tocopheryl acetate.

Upozornenie : Nepoužívať vnútorne! Neaplikovať do očí a na sliznice! IBA pre zvieratá!
Prípravok nesmie byť používaný inak ako je uvedené v návode na použitie.
Chráňte pred deťmi a nepoučenými osobami.
Prípravok nepoužívajte v blízkosti otvoreného ohňa!

Doba použiteľnosti : 36 mesiacov od dátumu výroby.

Výrobok musí byť skladovaný v suchom prostredí pri teplotách + 5 až + 25 °C.

Ako sa starať o uši?
Ucho je veľmi citlivý orgán, kde sa pri zanedbaní pravidelnej preventívnej starostlivosti, môžu rozvinúť bolestivé zápaly (otitidy). Zvlášť kritickými sú teplé dni a letné obdobie, kedy sa zvieratá stretávajú s vyššou koncentráciou rizikových faktorov - vyššia prašnosť, poletujúce časti rastlín, kúpanie v prírodných nádržiach, vyšší výskyt siníc a bakteriálnych pôvodcov ochorenia. Pravidelné čistenie uší, aspoň v týždenných intervaloch, pomáha zdravotným problémom účinne predchádzať.

Správny postup čistenia uší:Dostatočné množstvo kvapiek aplikujte do zvukovodu a premasírujte.

Tampónikom namočeným v olejových kvapkách utrite aj vnútornú plochu ušnice. Pre účinné a šetrné čistenie je treba vykonať obe fázy, ako pri čistení liehovými kvapkami, tak následne ošetrenie ucha kvapkami olejovými.

Prvá pomoc pri objavení príznakov zápalu ucha:Pokiaľ zviera začne náhle trepať hlavou, nakláňa hlavu k strane, škrabe sa na ušiach môže sa jednať o počiatočný zápal ucha. Ako účinnú a rýchlu prvú pomoc môžete použiť Olejové ušné kvapky.

Dostatočné množstvo teplých (NIE HORKÝCH !) olejových kvapiek aplikujte do zvukovodu a pomasírujte. Táto prvá pomoc zvierati krátkodobo uľaví od príznakov bolesti, ale

V ŽIADNOM PRÍPADE NENAHRADZUJTE ODBORNÉ OŠETRENIE VETERINÁRNYM LÉKAROM.

3,00
Please select variants first