Dromy Matrix 30

Pre intenzívnu regeneráciu a obnovu chrupavky. 

€29
Objednané

Rozvoj kĺbových ochorení je často podmienený najčastejšie nesprávnym alebo nadmerným zaťažovaním zvieraťa, opakujúcim sa mikro-traumami, stereotypnej záťaži, vrodeným či získaným chybným postavením kĺbov, starnutím a výživou s nedostatkom látok vyživujúcich kĺbovú chrupavku.

Matrix 30 je prípravok štrukturálnej a funkčnej povahy. Je určený pre všetky kategórie koní, prevažne so športovým alebo pracovným zaradením, bez vekového obmedzenia.

Prispieva k omedzeniu deštrukcie kĺbovej chrupavky a k navodeniu jej regenerácie, významné zlepšenie funkcie kĺbov, zmierňuje bolestivosť. Účinná podpora a prevencia pred poškodením a zmenami degeneratívneho charakteru na pohybovom aparáte koní. Pomáha obnovovať chrupavkové metrix (medzibunkový priestor) s následnou ochrannou bariérou. Kĺbová chrupavka je vysoko špecializované spojivové tkanivo tvorené chondrocytmi, kolagénom, proteoglykanom a vodou. Zložky obsiahnuté v prípravku sa výrazne podieľajú na obnove chrupavkového matrix, obmedzujú zápalové procesy a zvyšujú hybnosť. Zlepšujú profil kolagénových vlákien a akýchkoľvek anatomických štruktúr obsahujúcich kolagén. Hlavnou vlastnosťou zložiek GAG (glukosamín sulfátu a chondroitín sulfátu) je, že vzájomne zosilňujú svoje účinky a zapájajú sa do regeneračného procesu v kĺbovej chrupavke, normalizujú činnosť chondrocytov, pôsobí analgeticky a majú protizápalový účinok.

Ďalšou vlastnosťou je schopnosť viazať vodu v tkanivách, čím sú zabezpečené mechanicko - elastické vlastnosti chrupavky. GAG stimulujú produkciu kyseliny hyaluronovej, ktorá je súčasťou kĺbovej tekutiny a taktiež sa podieľa na hydratácii kĺbovej chrupavky.

Doporučenie: S ohľadom na zmes látok riadiacich sa do skupiny SYSADOA - symptomaticky pomaly pôsobiace látky, doporučujeme užívanie 2x ročne po dobu 60 -90 dní.

Zloženie: glukosamin hydrochlorid, MSM - methylsulfonylmethan, kolagenní peptidy, chondroitin sulfát, maltodextrin.

Dávkovanie: 25 denná dávka pre kone 550 - 600 kg
Balenie: 750 g

Kód Kód: 10
Kategória: POHYBOVÝ APARÁT
Hmotnosť: 0.75 kg