Extrudo Alfalfa 1000g

€6
Objednané

Extrudovaná príloha pre psy a mačky, vhodná pri kŕmení stravou B.A.R.F. a vernou stravou.

Základnou vstupnou surovinou pre lisovanie je rastlina Medicago sativa - Alfalfa - lucerna a ďalšie suroviny rastlinného pôvodu zemiaky a sójová vláknina. Nová príloha neobsahuje žiadne konzervanti ani syntetické farbivá. Vďaka procesu lisovania a výberu vhodných surovín sú z nutričného hľadiska, zaujímavým typom prílohy, obsahujúci tzv. pomaly stráviteľné škroby (slowly digestible starch).
Ich prednosťou je pomalý nárast hladiny glukózy v krvi a udržaniu hladiny na konštantnej úrovni, oproti rýchle stráviteľnému škrobu s vysokým maximom a rýchlym poklesom.
Pri pomalom trávení nedochádza k tak rýchlemu nárastu hladiny krvného cukru, čo je zásadným faktorom, nie len pre udržanie telesnej hmotnosti, ale i pre zaistenie vyrovnanej výkonnosti organizmu. 
Prednosťou tejto extrahovanej prílohy je vysoká nutričná hodnota, ľahká stráviteľnosť a obsah vlákniny. Lucerna je veľa využívaná pri prekyslení organizmu, nechutenstva, poruchách tráviaceho traktu, 
pri reumatických bolestiach a ako diuretikum pôsobí proti opuchom. Vďaka vysokému obsahu chlorofylu vykazuje antiseptické, antioxidačné a protizápalové vlastnosti, podieľa sa na detoxikácií nežiadúcich látok v organizmu. Má priaznivý vplyv na celkový metabolizmus, napomáha udržovať hladinu krvného cukru na vyváženej úrovni a prispieva k komplexnému využitiu živín z potravy.
Lucerna - pícnina bohatá na proteíny, isoflavony, kumestany, triterpeny, saponiny, ktoré znižujú hladiny sérového cholesterolu (bez ovplyvnenia HDL), dochádza k zníženiu absorpcie cholesterolu a zvyšuje sa sekrécia neutrálnych sterolov a žlčových kyselín. Listy obsahujú výrazné množstvo vápniku - Ca, ďalej obsahuje prvky Cu, Fe, Mg, P, K, Si, Zn, Se, mangan - Mn prispieva k antihyperchlesterolemickému pôsobeniu. Vitamíny A, B1, B12, C, D, E, β- karoten, lutein, vitamín K - zvyšuje krvnú zrážanlivosť.V kombinácii so zemiakovou bielkovinou a sójovou vlákninou doporučujeme ako prílohu k surovej alebo varenej strave.Jedná sa o extrudovaný výrobok, u ktorého dochádza, s ohľadom na krátkodobý výrobný proces, k rozsiahlym kvalitatívnym zmenám, ktoré vedú k zvýšeniu stráviteľnosti a dostupnosti živín, inaktivácií antinutričných látok. Produkt je bez chemických konzervantov a farbív. Bezpečný pre gravidne aj laktajúce feny a šteňatá v rastu. Vyrobené podľa noriem GMP.Doplnkové krmivo je vhodné pre všetky kategórie psov, bez vekového obmedzenia.Doplnkové krmivo pre psy zloženie: 
Medicago sativa, lucerna - Alfalfa, zemiaková bielkovina, sójové šupky
Deklarované akostné znaky: vápnik - Ca - 1,4%, fosfor - P - 0,2%.Nutričné doplnkové látky v kg - vitamíny: 
vitamín A 10,000 iE, vitamín D3 1,000 iE, vitamín E ako alfatokoferol 25 mg.Dávkovanie: Podávajte v množstve podľa aktuálnej hmotnosti psa.
Návod k použitie: príloha sa nevarí.
Prílohu zamiešajte do vlhkého krmiva, preliatím vlažnou vodou, vývarom, mliekom.
Pri skrmovaní v suchom stave, zaistite dostatočné množstvo čerstvej a čistej vody.

Balenie: 1000 g.

Kód Kód: 71
Kategória: PRÍLOHY PRE B.A.R.F.
Hmotnosť: 1 kg