s výberom Vám radi pomôžeme, neváhajte nás kontaktovať, :)

Elektrolyt 500ml

Kŕmny doplnok s obsahom dôležitých elektrolytov, minerálov, vitamínov na glukózovom a aminokyselinovom základe. 

€11 €9,17 bez DPH
Skladom

Kŕmny doplnok s obsahom dôležitých elektrolytov, minerálov, vitamínov na glukózovom a aminokyselinové základe.

Obsahuje koncentrát aminokyselín a vitamínov, solí alkalických kovov - K, Na, minerálov - Ca a Mg, ktoré napomáhajú znížiť riziko vplyvu kyseliny mliečnej, metabolického produktu, vznikajúceho pri nadmernej telesnej námahe a vysokom výkone, rozkladom glukózy vo svaloch.

Vysoké množstvo kyseliny mliečnej môže v extrémnom prípade zablokovať vápnikové ióny a tým úplne znemožniť svalovú kontrakciu. Po každom fyzickom výkone dochádza k narušeniu rovnováhy vnútorného prostredia, ku kumulácii únavy a hromadeniu škodlivých metabolitov.

Koncentrovaná dávka elektrolytov, glukózy, antioxidantov, minerálov a aminokyselín, napomáha organizmu normalizovať metabolizmus na optimálnu fyziologickú hranicu a tým skrátiť potrebnú dobu regenerácie. Podporuje obranný mechanizmus, vrátane prirodzeného odvodu odpadových látok, vznikajúcich pri anaeróbnom metabolizme.

Antioxidanty vitamíny C & E pomáhajú chrániť svalové vlákna ničením "voľných radikálov", škodlivého vedľajšieho produktu, vznikajúceho pri práci svalov. Neesenciálne aminokyseliny napomáhajú znižovať a odďaľovať nástup vyčerpania a urýchľujú regeneráciu organizmu po akejkoľvek fyzickej záťaži. Tým, zlepšujú absorpciu elektrolytov v tráviacom trakte.

Glukóza - jediná forma cukru, ktorá prúdi v krvi, kde sa využíva ako zdroj pohotovostný energie. Ukladá sa vo svaloch a pečeni vo forme glykogénu. Znížená hladina elektrolytov vedie k zníženiu výkonnosti v dôsledku dehydratácie, svalovým problémom ako napr myopatie ak tvorbe kyseliny mliečnej vo svaloch. Straty elektrolytov sa výrazne zväčšujú v teplom počasí a pri zvýšenej záťaži. 
Vtedy je potrebné venovať ešte väčšiu dôležitosť pravidelnému podávanie elektrolytu. 
Odporúčame užívať: pre stabilizáciu pH, vyrovnanie strát elektrolytov vylúčených pri zvýšenej záťaži (dostihy, agility, flyball, coursing), regenerácia svalstva po prekonanej myopatiu, pri stavoch, ktoré vyvolávajú hnačkové alebo horúčkovité ochorenia, stresové situácie vyvolanej cestovaním, zmenou prostredia. 
Doplnkové krmivo pre psov - zloženie: 
demineralizovaná voda, chlorid draselný, dextróza, mliečnan vápenatý, citran sodný, chlorid sodný, mliečnan horečnatý, kyselina askorbová, D, L-alfatokoferol acetát, glycín, prírodná masové aróma. 
Deklarované akostné znaky: 
hrubý proteín 0,15%, oleje a tuky 0,1%, vláknina 0%, popol 15%, vápnik 0,58%, horčík 0,15%, draslík 5,2%, sodík 1,8%. 
Výživné doplnkové látky v 1 l: vitamíny: 
18: vitamín C: 3 000 mg, 3a700: vitamín E ako DL-alfa tokoferol: 810 mg. Rôzne 13:13.2.2: dextróza 25%. 
Odporúčané dávkovanie pre psa s hmotnosťou 15 kg: 
10 ml v prípade hnačkových a horúčkových ochorení, v horúcom počasí. 
V priebehu športovej záťaže a zvýšeného výkonu: 
5 ml pred športovým výkonom a 5 - 10 ml po športovom výkone, ďalej dávkovanie riadiť podľa aktuálneho stavu zvieraťa. 
Spôsob použitia: perorálne podanie: elektrolyt sa podáva podľa dávkovanie do kŕmnej dávky, striekačkou do tlamy, rozpustený do vody.

 

Pred použitím riadne pretrepať. Sediment nie je vada výrobku. 
Balenie: 500 ml.

Kód Kód: 105
Kategória: ŠPORTOVÝ VÝKON
Hmotnosť: 0.5 kg