s výberom Vám radi pomôžeme, neváhajte nás kontaktovať, :)

Dromy Zázvorový sirup

Bylinný sirup s obsahom vitamínu C pre účinnú podporu imunitného systému a zlepšenie tráviacich a dýchacích funkcii. 

€17 €14,17 bez DPH
nie je možné objednať

Bylinný sirup s obsahem 16% vitaminu C pro účinnou podporu imunitního systému a zlepšení trávicích a dýchacích funkcí

Zázvor obecný (Zingiber officinale) je trváca bylina, ktorá sa pestuje pre dužinaté, hlúzovité odnože, ktoré bývajú až 10 cm dlhé. Ďalší ztradičných východných liečiviek, ktorú už generácie využívajú pre jeho pozitívne pôsobenie na tráviaci trakt. Podzemok zázvoru je bohatý na silice,monoterpenové alkoholy, fenoly a ďalšie aktívne látky. 
Typickú chuť zázvoru spôsobujú esenciálne oleje a štipľavo ostrá látka zvaná gingerol. 
Závor obsahuje ďalších 640 látok. Má dlhú tradíciu pri riešení problémov a nepríjemných príznakov spojených s tráviacim traktom. V tradičnej bylinnejmedicíne je považovaný za vynikajúci prostriedok proti nadúvaniu, kedy pôsobí ako črevné spazmolytikum.

Pri nedávnej štúdii bolo preukázané, že zázvor má mnoho terapeutických vlastností, vrátane antioxidačných účinkov, schopnosť brániť tvorbe zápalovýchlátok a dokonca aj priame protizápalové účinky, ktoré z neho robia možnú alternatívu pri pohybových ťažkostiach. 
Účinné látky obsiahnuté v pakoreňových, optimálnym spôsobom ovplyvňujú procesy trávenia v tráviacom trakte. Priaznivo pôsobí najmä na tráviacefunkcie žalúdka. 
Napomáha zmierňovať tráviace ťažkosti ako je nadúvanie a plynatosť. 
Podporuje tvorbu tráviacich štiav, neutralizuje kyseliny, aktivuje črevnú peristaltiku, preto je vhodný u koní trpiacich nechutenstvom a na časté kolikovéťažkosti. Ďalšou funkciou zázvoru je výrazná podpora imunitného systému v zimnom období. 
Spôsob použitia: vhodný pre zle kŕmiteľné kone, pre kone trpiace na časté kolikové ťažkosti. V priebehu zimných mesiacov - prechladnutia. Pre podporuimunitného systému.

Doplnkové krmivo pre kone: 
glukozofruktozový sirup, zázvorový extrakt, vitamín C - kyselina L askorbová, kyselina citronová. 
Účinné látky: silice, monoterpenové alkoholy, fenoly a ďalší aktívne látky.
Dávkovanie pre kone o hmotnosti 550 - 600 kg: 30 ml denne do kŕmnej dávky.

Balnie: 1000 ml

Kód Kód: 37
Kategória: TRÁVIACI APARÁT
Hmotnosť: 1 kg