Dromy Flex Liquid 1000ml + 1000ml

Liquid s vysokým obsahom látok pre podporu kĺbou, väzov a šliach. 

€68
Skladom

Tekuté doplnkové krmivo pre kone, obsahujúci kombináciu farmaceutických substancii,

mineráli, vitamíny a rastlinné extrakty, ktoré sú zásadné a potrebné pre podporu, vývoj a regeneráciu kĺbových chrupaviek, väzov a šliach.

Indikácia doplnkového krmiva je vhodná pri výskytu problémov pohybového aparátu koní a to aj u artrotických zmien, poúrazová a pooperačná starostlivosť, zníženie hybnosti nosných kĺbov, pre konské seniori a vysoko zaťažované kone v športu.

Bioactvive collagen peptides - Gelita® kolagénne peptidy stimulujú bunky chrupavky, (chondrocyty) k produkcii novej chrupavkovej hmoty.

Glukozamín je prirodzene sa vyskytujúci látka v kostnej chrupavke a v synoviálnej tekutine, jeho funkcia je normalizácia metabolizmu chrupavky, stimulácia syntézy a zastavenie degenerácie.
Glukozamín pri osteoartróze podporuje tvorbu proteoglykanu, rast a výživu kĺbových chrupaviek, správne ukladanie vápniku v kostnom tkanive, čo vedie k zlepšeniu funkcie a zmiernení bolesti kĺbu.

Chondroitin sulfát je glykosaminoglykan GAG obshiahnutý v proteoglykanech medzibunkové hmoty chrupavky. Pri výskytu osteoartrózy sa jeho obsah v chrupavke a jeho kvalita znižujú.

Chondroitin sulfát sa radí medzi perorálne symptomatické pomaly pôsobiace látky s preukázanou účinnosťou. Má silný záporný náboj a tým pomáha osmoticky zadržovať vodu, čím dáva chrupavke pružnosť.

Kyselina hyaluronová je vysoko molekulárna zlúčenina obsiahnutá v základnej hmote spojivového tkaniva vrátane chrupavky a synoviálnej tekutiny. Endogénna hyaluronová kyselina dáva synoviálnej tekutine viskozitu a elasticitu, ktorá je nutná pre jej lubrigačné a tlmiace vlastnosti a je základom správnej štruktúry proteoglykanu v kĺbovej chrupavke.

MSM ako zdroj organicky viazanej síry je tento prvok dôležitý pre biochemickú rovnováhu, tkanivové dýchanie, prenos elektrických impulzov, regulácia rastu, metabolizmus kostného tkaniva, 
výstavba spojivového tkaniva, kolagénu a glukozamínu kĺbových chrupaviek a celkovú látkovú výmenu.

Všetky použité farmaceutické substancie, sú s ohľadom na výrazne nižšiu vstrebateľnosť pri perorálnym podaním obsiahnuté v dostatočnom pomere a množstve, tak aby bol zaistený maximálny účinok.

S ohľadom na látky riadiace sa do skupiny SYSADOA - symptomaticky pôsobiace látky, podávať 2x ročne po dobu 60-90 dní. 

Doporučujeme užívať: 
K prevencii: u športovo zaťažované kone.
Pri problémoch: pre zmiernenie symptómov kĺbových problémov, k účinnej podpore pri zápalových, degeneratívnych problémov kĺbov, väzov, šliach a svalov, k regenerácii po úrazoch, 
závodnej sezóne, operáciách, pre konské seniori.

Dávkovanie pre kone o hmotnosti 550 - 600 kg:
Pri problémoch:
 60 ml denne po dobu 10 dní, potom 50 ml denne do kŕmnej dávky.
K prevencií:
 40 ml denne do kŕmnej dávky.

Balenie: 1000 ml + 1000 ml zdarma

Obsah látok na 100 ml doplnkového krmiva:

Bioactive collafen peptides - Gelita

10 000 mg

Glukosamin hydrochlorid

6 2500 mg

Chondroitin sulfát

3 320 mg

MSM - methylsulfonylmethan

3 000 mg

Boswellia serrata extrakt

1 200 mg

Vitamin C

1 200 mg

Kyselina hyaluronová

900 mg

Yucca shidigera extrakt

400 mg

Vitamin E

200 mg

Hořčík - organická forma

200 mg

Turmeric root extrakt

200 mg

Astaxanthin

20 mg

Kód Kód: 4
Kategória: PRE KONE
Hmotnosť: 2 kg