s výberom Vám radi pomôžeme, neváhajte nás kontaktovať, :)

Vitamín C+E+Lyzín 1500g

Neohodnotené

Vitamín C s postupným uvoľňovaním, obohatený o extrakty z tropickej čerešne Aceroly, Aronia prunifolia, Ribes nigrum. 

€21 €17,50 bez DPH
Skladom

Doplnkové krmivo pre kone všetkých kategórií s obsahom vitamínov C s postupným uvoľňovaním, obohatené o extrakty z tropickej čerešne Aceroly, Aronia prunifolia, Ribes nigrum, ktoré sú prirodzeným zdrojom vitamínu C.

Vitamín C – kyselina L askorbová je vo vode rozpustný vitamín nevyhnutný pre radu dôležitých metabolických dejov v organizme, najmä pre obranyschopnosť organizmu proti bakteriálnym a vírovým infekciám.

Je nevyhnutný pre syntézu kolagénu v spojivových tkanivách, premenu vitamínu D3 na kalcitriol, mineralizáciu kostí, syntézu hormónov kôry a drene nadobličiek, resorpciu železa, hojenie poranených tkanív, odolnosti pri stresových situáciách, rekonvalescencia z už prebiehajúceho ochorenia, detoxikačné procesy. Spoločne s vitamínom E patrí do skupiny antioxidačných živín, ktoré chráni organizmus pred oxidačným stresom.

Potreba vitamínu C v organizme výrazne stúpa pri zvýšenej námahe, ako sú pooperačné a posttraumatické stavy, infekčné ochorenia, respiračné ochorenia, alergické prejavy, u starších koní, koní s chronickými infekciami a zníženou imunitou, stresové situácie pri presunoch, vakcinácii, kone s Cushingovým syndrómom, akútne štádiá ochorení motorických neurónov koní (EMND).

Pri týchto stavoch sa potreba vitamínu C zvyšuje, organizmus nie je schopný zaistiť dostatočnú produkciu a zásobu vitamínu C behom 48 hodín výrazne klesá. Vstrebateľnosť  vitamínu C je daná priepustnosťou črevnej steny.

Podávanie vitamínu C vo forme postupného uvoľňovaniu, chráni vitamín C pred vplyvom žalúdočných štiav. Tím je zaručený aj pozvoľný transport vitamínu C do tenkého čreva, kde je absorbovaný do krvného riečiska.

L-lysín – esenciálna aminokyselina nevyhnutná pre dostupnosť bielkovín, zásadné pre budovanie, udržania a podporu vývoja chrbtovej línie a svalovej hmoty.

Zlepšuje regeneráciu po fyzickej záťaži a v rekonvalescenčnom režime, je nevyhnutná pre tvorbu, hormónov, enzýmov a imunitných protilátok, pre kone ohrozené EHV-1.

 

Doplnkové krmivo pre kone – zloženie: maltodextrin, dextrosa, Aronia prunifolia, Ribes nigrum, Malpighia emarginata.

Vitamín s postupným uvoľňovaním: 167 000mg,

vitamín E (ako alfatokoferol): 1670mg.

Aminokyseliny: L-lysín 50 000mg.

 

Doporučené dávkovanie:

50 g pre kone o hmotnosti 550-600 kg maximálne po dobu 10 dní.

3 dni pred plánovanou vakcináciou, potom pokračovať 7 dní.

Pooperačné a posttraumatické stavy maximálne pod dobu 10 dní.

 

Balenie: 1500 g

Kód Kód: 76
Kategória: PRE KONE
Hmotnosť: 1.5 kg
Späť do obchodu