s výberom Vám radi pomôžeme, neváhajte nás kontaktovať, :)

Vitamín C+E+Lyzín 1500g

Neohodnotené

Vitamín C s postupným uvoľňovaním, obohatený o extrakty z tropickej čerešne Aceroly, Aronia prunifolia, Ribes nigrum. 

€20 €16,67 bez DPH
Objednané

Doplnkové krmivo pre kone všetkých kategórií s obsahom vitamínov C s postupným uvoľňovaním, obohatené o extrakty z tropickej čerešne Aceroly, Aronia prunifolia, Ribes nigrum, ktoré sú prirodzeným zdrojom vitamínu C.

Vitamín C – kyselina L askorbová je vo vode rozpustný vitamín nevyhnutný pre radu dôležitých metabolických dejov v organizme, najmä pre obranyschopnosť organizmu proti bakteriálnym a vírovým infekciám.

Je nevyhnutný pre syntézu kolagénu v spojivových tkanivách, premenu vitamínu D3 na kalcitriol, mineralizáciu kostí, syntézu hormónov kôry a drene nadobličiek, resorpciu železa, hojenie poranených tkanív, odolnosti pri stresových situáciách, rekonvalescencia z už prebiehajúceho ochorenia, detoxikačné procesy. Spoločne s vitamínom E patrí do skupiny antioxidačných živín, ktoré chráni organizmus pred oxidačným stresom.

Potreba vitamínu C v organizme výrazne stúpa pri zvýšenej námahe, ako sú pooperačné a posttraumatické stavy, infekčné ochorenia, respiračné ochorenia, alergické prejavy, u starších koní, koní s chronickými infekciami a zníženou imunitou, stresové situácie pri presunoch, vakcinácii, kone s Cushingovým syndrómom, akútne štádiá ochorení motorických neurónov koní (EMND).

Pri týchto stavoch sa potreba vitamínu C zvyšuje, organizmus nie je schopný zaistiť dostatočnú produkciu a zásobu vitamínu C behom 48 hodín výrazne klesá. Vstrebateľnosť  vitamínu C je daná priepustnosťou črevnej steny.

Podávanie vitamínu C vo forme postupného uvoľňovaniu, chráni vitamín C pred vplyvom žalúdočných štiav. Tím je zaručený aj pozvoľný transport vitamínu C do tenkého čreva, kde je absorbovaný do krvného riečiska.

L-lysín – esenciálna aminokyselina nevyhnutná pre dostupnosť bielkovín, zásadné pre budovanie, udržania a podporu vývoja chrbtovej línie a svalovej hmoty.

Zlepšuje regeneráciu po fyzickej záťaži a v rekonvalescenčnom režime, je nevyhnutná pre tvorbu, hormónov, enzýmov a imunitných protilátok, pre kone ohrozené EHV-1.

 

Doplnkové krmivo pre kone – zloženie: maltodextrin, dextrosa, Aronia prunifolia, Ribes nigrum, Malpighia emarginata.

Vitamín s postupným uvoľňovaním: 167 000mg,

vitamín E (ako alfatokoferol): 1670mg.

Aminokyseliny: L-lysín 50 000mg.

 

Doporučené dávkovanie:

50 g pre kone o hmotnosti 550-600 kg maximálne po dobu 10 dní.

3 dni pred plánovanou vakcináciou, potom pokračovať 7 dní.

Pooperačné a posttraumatické stavy maximálne pod dobu 10 dní.

 

Balenie: 1500 g

Kód Kód: 76
Kategória: PRE KONE
Hmotnosť: 1.5 kg

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie