s výberom Vám radi pomôžeme, neváhajte nás kontaktovať, :)

Silymarin BARF 600g + 10% zdarma

Neohodnotené

Doplnkové krmivo s hepatoprotektívnym a imunostimulačným účinkom. 

€10 €8,33 bez DPH
Objednané

Doplnkové krmivo pre psy a mačka s hepatoprotektívnym účinkom

Ostropestrec Mariánsky - Silybum Marianum - sypká forma.

Črevá hrajú jednu z hlavných funkcii v detoxikácii organizmu, ich správna funkcia je základným predpokladom zdravia. Hlavnou zložkou ostropestreca marianáskeho sú silybin, silydianin a silychristín, súhrnne označované ako silymarin komplex - flavonolignany.

Flavonolignany sú čisto prírodným hepatoprotektívom, podporujúci regeneráciu poškodených črevných buniek. Ako jedna z mála látok majú vplyv na črevné bunky v zmysle zníženia rizika poškodenia toxickými látkami, ktoré sa do organizmu dostávajú z vonkajšieho prostredia albo vznikajú v organizmu ako produkty degradácie iných látok. Flavonolignany tiež môžu pomôcť napraviť zhoršený stav spôsobený vplyvom ochorenia alebo kŕmnych chýb. 
Tieto látky sú obsiahnuté len v upravenom plode Ostropestreca mariánskeho, nie v ostropestrecovom oleji.

Semeno ostropestreca obsahuje nenasýtené mastné kyseliny hlavne kyseliny linolové, ktorá je základným stavebným prvkom, z ktorého si organizmus syntetizuje nie len ďalšie nenasýtené mastné kyseliny, ale tiež látky, ktoré sa podieľajú na iných procesoch, napríklad funkcie imunitného systému, metabolizmus tukov, zápalové procesy atď. Táto kyselina je jednou zo základných súčastí bunkových stien a membrán, tvorí jednu z štrukturálnych prvkov tela. Ďalšie látky, ktoré sú v ostropestrecovom semene obsiahnuté sú vitamín E (alfa-tokoferol), fytosteroly, fosfolipidy.

Doporučujeme užívať: ako podpornú terapiu pri antibiotickej terapii, kortikoidnej terapii, črevných zápaloch (hepatitídach), pri intoxikácii vonkajšími a vnútornými jedmi. poruchách trávenia, zhoršenej kvalite pokožky, v priebehu jarných a jesenných mesiacov pre účinnú detoxikáciu organizmu.

Produkt je určený pre všetky kategórie psov a mačiek, je bezpečný pre gravidne, laktujúce a mláďatá v rase.

Doplnkové krmivo pre psy - zloženie: Silybum marianum (L.), Gaertner - plod ostropestrece mariánskeho- v sypkej forme
Dávkovanie pre psa:

 

k prevencii: pes o hmotnosti 15 - 20 kg - 1/2 odmerky ± 8 g denne. 
v prípade indikácie: pes o hmotnosti 15 - 20 kg - 1 odmerka ± 15 g denne, po dobu 2 - 3 mesiacov.
Dávkovanie pre mačku 5kg: 1/2 čajovej lyžičky denne.
Balenie: 
600 g

Kód Kód: 57
Kategória: DOPLNKY PRE B.A.R.F.
Hmotnosť: 0.6 kg
Späť do obchodu