s výberom Vám radi pomôžeme, neváhajte nás kontaktovať, :)

Dromy Echinaceový sirup 1000ml

Neohodnotené

Bylinný sirup pre kone, psy a mačky s extraktov hlivy ústričnej obsahujúci Beta 1,3 D Glukány, Kapucínku väčšiu a Echinaceu purpureou. Pre posilnenie imunitného systému a zvýšenie odolnosti organizmu.

€22 €18,33 bez DPH
Skladom (1 ks)

Echinacea obsahuje živicu, silicu, glukózu, fruktózu, betain, inulín a echinocosid.
Korene tiež obsahujú množstvo cenných látok predovšetkým echinakosid, 1,5% silica, inulín, polyiny, polyeny, mastné kyseliny, deriváty kyseliny kávovej, pyrrolyzidinové alkaoidy, isobutylamidy, polysacharidy, triesloviny, steroly a flavonoidy. Z rastliny sa získavajú silice, ß-sitosterol, mastné kyseliny, fenolické látky (echinakosid), polysacharidy.

Polysacharidová frakcia extraktu zvyšuje nešpecifikovanú imunitu a má výrazné protizápalové a bakteriostatické účinky.

Echinaceu by sme mohli zaradiť ako: adaptogen, antialergikum, antivirotikum, antireumatikum, antioxidant, imunostimulátor, profylaktikum, spazmolytikum. Echinacea purpurea je účinnou bylinou pre imunitu a zvýšenie odolnosti organizmu, je často nazývaná prírodným antibiotikom, pretože sa podobá svojím pôsobením penicilínu. Môže potlačovať široké spektrum vírov, baktérií a plesní. Rovnako tak ako u penicilínu záleží na tom ako sa organizmus k účinným látkam postaví s tým rozdielom, že táto liečba rastlinným prípravkom je do istej miery k organizmu selektívna a šetrná. Echinacea obsahuje látku echinacein, ktorý reaguje s enzýmom hyalurinadázou, ktorý vylučuje mikróby, aby ľahšie prešli tkanivom.

Štúdie naznačujú, že tieto látky sú veľmi efektívne v znižovaní frekvencie a závažnosti prechladnutia. Je zaujímavé, že niektoré látky obsiahnuté v Echinacei pôsobia selektívne na spomaľovanie rozširovania baktérií. Na rozdiel od ich okamžitého zabitia (všetkých) antibiotikami. Ich zložky zvyšujú množstvo buniek zodpovedných za rozvoj spájania tkaniva a tak pomáhajú stimulovať vývin nového tkaniva. Jeden z mechanizmov pôsobenia Echinacei pracuje na mnoho úrovniach a pomáha tak telu pomôcť si samo – čo je najúčinnejšia a najnebezpečnejšia metóda.   

Doplnkové krmivo pre kone, psy a mačky – zloženie:

glukozofruktozový sirup, Echinacea Purpurea extrakt 40 000 mg, Hlíva ústričná extrakt - Beta 1,3 D Glukan 20 000 mg, Kapucínka väčšia extrakt Tropaeolum majus L. 12 000 mg.

Nutričné doplnkové látky - vitamíny: vitamín C 20 000 mg.
Účinné látky: echinacosid, silice, inulin, polyiny, polyeny, mastné kyseliny, deriváty kyseliny kávovej, pyrrolyzidinové alkaloidy, isobutylamidy, polysacharidy, triesloviny, steroly a flavonoidy.
Z rastliny sa získavajú silice, ß-sitosterol, mastné kyseliny, fenolické látky (echinaakosid), polysacharidy, monoterpenové alkoholy, fenoly a ďalšie aktívne látky.

Dávkovanie pre kone o hmotnosti 550 – 600 kg: 30 – 50 ml denne do kŕmnej dávky.

Dávkovanie pre psa o hmotnosti 15 – 20 kg: k prevencií 5 ml denne, v prípade ochorenia 3 x 5 ml denne.

Dávkovanie pre mačku h hmotnosti 5 kg: 2,5 – 5 ml denne,

Balenie: 1000 ml

Kód Kód: 41
Kategória: IMUNITNÝ SYSTÉM
Hmotnosť: 1 kg
Späť do obchodu