Dromy Biotin 750g

Doplnkové krmivo pre podporu tvorby kopytnej rohoviny a prevenciu dermatitíd. 

€18
Skladom

Doplnkové krmivo s biotinom, zinkom, methioninom a vitamíny, 
určené pre regeneráciu a podporu rastu kopytnej rohoviny a prevenciu dermatitid.

Kombinácia biotinu, zinku, kremíku, medi, sírnych aminokyselín a antioxidantov sa účinne podieľajú na eliminácii zápalových procesov kopýt a kože - lamitis, dermatitis. Aditivovanie kŕmnej dávky je vhodnou prevenciou vzniku ekzému, zmierňuje alergické reakcie u muchárov a koní náchylných k dermatitidám.

Vhodný pre kone ohrozené akútnym alebo chornickým schvátením (metabolické, mechanické príčiny).

Nástup účinku sa prejavuje v rozmedzí dvoch týždňov.

Indikácia doplnkového krmiva: optimalizácia kvality a podpora rastu kopytnej rohoviny, podporná liečba laminitis - schvátenie kopýt a zápalu kopytnej škáry, zmiernenie alergických prejavov u muchárov a koní náchylných k dermatitidám.

Zloženie: maltodextrin, DL-methionin, MSM - methylsulfonylmethan, L- lysin, 
Ascophyllum nodosum, zinok - Zn, meď - Cu, kyselina L askorbová, vitamín E, biotin.

Doporučené dávkovanie:
25 g pro kone o hmotnosti 550 - 600 kg.

Balenie: 750 g.

Ak chceme ovplyvniť kvalitu kože, srsti a kopytnej rohoviny, musíme ovplyvniť procesy v živých epidermálnych bunkách. V Doplnkovom krmive sú zastúpené zložky, ktoré podporujú regeneráciu buniek organizmu a tým ovplyvňujú kvalitu kopytnej rohoviny. Veľmi dôležitými prvkami, ktoré zohrávajú významnú rolu v zdraví a kvalite kopytnej rohoviny je zinok a síra v organickej forme. Okrem kvality kopytnej rohoviny ovplyvňujú zdravie a kvalitu kože, srsti. 
Pre zlepšenie kvality rohoviny kopyta je vhodné podávanie síry v jej organickej podobe, tj. najlepšie vo forme sírnych aminokyselín methioninu a MSM, lyzínu, ktorý sa podieľa na metabolizme svalovom tkanive. 
Síra je dôležitou stavebnou látkou kopytnej rohoviny a jej nedostatok môže byť príčinou zhoršenia. U schvátených koní je tiež veľmi dôležité podporiť tvorbu zdravej rohoviny ihneď po prípadnom vyzutí kopyta, preto je v prípravku vysoký obsah biotinu 40 mg v DDD, ktorý tento proces urýchli. 
Biotin sa ako koenzým zúčastňuje v látkovej výmene, je nutný k syntetizovaní kyseliny L - askorbovej, ktorá sa podieľa na tvorbe kolagénu - podkožného cementu, ktorý spája telové bunky a zohráva veľmi dôležitú úlohu pri tvorbe kopytnej rohoviny a srsti.

Kód Kód: 21
Kategória: KOŽA, SRSŤ, KOPYTÁ
Hmotnosť: 0.75 kg