s výberom Vám radi pomôžeme, neváhajte nás kontaktovať, :)

Cod Liver 500ml

Neohodnotené

Olej z tresčích čriev s obsahom vitamínov A a D. 

Zem pôvodu: Nórsko

€16 €13,33 bez DPH
Skladom

Olej z tresčej pečene pre psy a mačky určený k obohateniu kŕmnej dávky o esenciálne mastné kyseliny, vitamíny, bez konzervantov a farbiv, farmaceutickej kvality. 
Olej z tresčej pečene je kŕmny doplnok obsahujúci esenciálne nenasýtené mastné kyseliny EPA & DHA, ktoré tvoria nevyhnutnú súčasť výživy. Esenciálny znamená, že sú pre telo nevyhnutné, pritom si však telo nedokáže vytvoriť samo a jediným zdrojom je teda potrava.

DHA - kyselina dokosahexaenová je dôležitá najmä pre riadenie a súhru životných procesov v organizme. Je dôležitou stavebnou zložkou mozgu, ktorá má nezastupiteľný vplyv na jeho vývoj i funkciu. Podieľa sa na správnej funkcii bunkových stien, je nevyhnutná pre nervový systém, vyzrievanie zrakového nervu, imunitu a srdcovo-cievny systém. Pretože plod si nedokáže túto dôležitú esenciálne mastnú kyselinu sám vyprodukovať, je pre neho zdrojom DHA výhradne matka, ktorá poskytuje DHA svojmu plodu prostredníctvom placenty a neskôr prostredníctvom materského mlieka.

Olej z tresčej pečene je tiež bohatý na prírodné obsah vitamínov A & D.

Vitamín A je potrebný pre proces videnia, reprodukciu, rast epiteliálnych buniek, ktoré sú súčasťou všetkých tkanív a podmieňujú odolnosť slizničnej bariéry voči prenikaniu infekcie. 
Vitamín D sa podieľa na procese delenia buniek, vstrebávanie vápnika a fosforu na úroveň potrebnú pre mineralizáciu kostí a pevnosť zubov.

Olej z tresčej pečene, je prospešný pre celkový zdravotný stav i prevenciu bežných ochorenia. Je bezpečný pre gravidné a laktujúce suky a šteňatá v raste. 
Odporúčame užívať: počas gravidity aj laktácie, u mladých a rastúcich jedincov, pre stimuláciu imunitného systému, poúrazové a pooperačnej starostlivosti, pre staršie jedince, vhodné aplikácie u kožných ťažkostí. 
Norský dodávateľ oleja v súlade s mezinárodným systémom GMP 
"Good Manufacture Practice" jeho účelom je zvyšovanie bezpečnosti krmív a potravín.
Zloženie: Ryby, iné vodné živočíchy a produkty z nich získané: 
olej z tresčej pečene 100%. 
Druh: Gadus morhua morhua a ďalšie druhy Gadus. 
Priemerný obsah na 5 ml oleja
Eikosapentaenová kyselina (EPA) 650 mg 
Dokosahexaenová kyselina (DHA) 550 mg 
Vitamín A 2700 mj 
Vitamín D 275 IU 
Dávkovanie pre psa s hmotnosťou 15 kg: k prevencii 10 ml denne. K zlepšeniu kondície 15 ml denne.
Dávkovanie pre mačku o hmotnosti 5kg: 2,5 - 5 ml denne.
Balenie: 500 ml

Kód Kód: 82
Kategória: RASTLINNÉ A ŽIVOČIŠNE OLEJE
Hmotnosť: 0.5 kg
Späť do obchodu