Dromy Devil´s Flex 750g

Pre zmiernenie symptómov zápalového a degeneratívneho ochorenia pohybového aparátu. 

€28
Skladom

Kŕmny doplnok s obsahom rastlinných extraktov vykazujúci analgetické a antiflogistické účinky. Podporuje regeneráciu mäkkých tkanív. Vhodné pre vysoko zaťažované športové kone, pre kone, u ktorých bolo diagnostikované degeneratívne ochorenie pohybového aparátu alebo pre urýchlenie poúrazovej a pooperačnej starostlivosti.

Obsahuje zložky, ktoré sa výrazne podieľajú na:

- obmedzení zápalových procesov

- regenerácii tkanív po prekonanom zápale

- intenzívna podpora lymfatického a obehového systému

- účinnej ochrane buniek, pred poškodením voľnými radikálmi

Každé ochorenie kĺbov a mäkkých tkanív je často sprevádzané vznikom zápalu a bolesti. Zápal a bolesť ďalej vedú k obmedzeniu hybnosti, dochádza k opuchom mäkkých štruktúr, nahromadeniu kĺbovej tekutiny, ktorá spôsobuje opuch kĺbu. Vďaka zápalu je okolie kĺbu viac prekrvované, teplejšie, bolestivé. Pokiaľ sa v tomto štádiu nepodarí zápalový proces zastaviť, môže prísť až k poškodeniu chrupavky. Súbežne môže dochádzať k stuhnutiu a úbytku svalového tkaniva predovšetkým v okolí nosných kĺbov.

Devil´s Flex ponúka kombináciu aktívnych látok, ktoré účinne pôsobia na zmiernenie symptómov zápalových a degeneratívnych procesov pohybového aparátu.

Rastlinný extrakt Devil´s claw -Čertov pazúr- Harpagophytum procumbens - má protizápalové, protireumatické, analgetické, sedatívne, diuretické účinky, je vhodný taktiež pri myalgii, fibróze. Tieto vlastnosti rastlinnej drogy boli uznané British Herbal Medical Association a Britskou farmakologickou spoločnosťou (British Pharmacopoeia).

Extrakt Boswellie serraty, Yuccy shigidery a sírnych zlúčenín MSM sa výrazne podieľa na eliminácii zápalu. Zvyšuje účinnosť protizápalového hormónu kortizolu (ale nie jeho množstvo), majú protizápalový, anti-alergický a imunogénny účinok. Napomáhajú obnovovať krvné cievy poškodené zápalom a tým zlepšujú aj prekrvenie tkanív. Účinok extraktov je veľmi rýchly a nastupuje obvykle - do 5-tich dní od začiatku podávania. Mechanizmus jeho pôsobenia je podobný ako u nesteroidných anti-reumatík, je bezpečný a nemá negatívne účinky na tráviaci trakt, je veľmi dobre znášaný.

Pagaštan konský a Praslička roľná podporujú lymfatický a obehový systém. Súčasne pôsobia protizápalovo a urýchľujú vstrebávanie opuchov vzniknutých po poranení.

Vitamín C - kontrolované uvoľňovanie posilňuje bunkové steny, chráni pred poškodením kapilárnych ciev, podporuje tvorbu kolagénu, napomáha udržovať dobrý stav väziva a podporuje hojenie rán, vhodný aj pri hojení pomliaždenín a zlomenín.

Horčík v chelátovej forme- je nevyhnutný pre tvorbu kostí a dôležitý v procese zrážania krvi, zároveň je súčasťou mnohých enzýmov. Je dôležitý pre normálnu činnosť nervov a svalov, prináša uvoľnenie tkanív, orgánov, napomáha pri bolestivom, svalovom napätí.

Doporučené dávkovanie:

25g na deň pre kone o hmotnosti 550 - 600 kg

Balenie: 750g

Upozornenie: Nepoužívajte pre žrebné kobyly a počas laktácie. Obsahuje látky uvedené v zozname zakázaných látok, vysaďte 7 dní pred plánovanou súťažou.

Obsah v 1 kg doplnkového krmiva:

MSM - methylsulfonylmethan 166 670 mg 
Boswellia serrata extrakt 65% 100 000 mg 
Harpagophytum procumbens extrakt 83 330 mg 
Vitamin C - Controlled Release 26 670 mg 
Hořčík - organická forma 16 670 mg 
Yucca shigidera extrakt 16 670 mg 
Kaštan koňský extrakt 6 670 mg 
Přeslička rolní extrakt 3 330 mg 

 
Kód Kód: 6
Kategória: POHYBOVÝ APARÁT
Hmotnosť: 0.75 kg