s výberom Vám radi pomôžeme, neváhajte nás kontaktovať, :)

Ostropestrecový olej

Neohodnotené
564 2 ostropestrecovyii
až –5 %

Ostropestrecový olej s vysokým obsahom kyseliny linolovej. 

Za studena lisovaný. 

až –5 % od €8 od €6,67 bez DPH
Zvoľte variant
ml: 1000ml
Skladom | 368/100
€10
€8,33 bez DPH
ml: 500ml
Skladom | 368/500
€8
€6,67 bez DPH
ml: 3000ml
Skladom | 368/300
€19
€15,83 bez DPH

Za studena lisovaný Ostropestrecový olej pre všetky kategórie koní, určený k obohateniu kŕmnej dávky o esenciálne mastné kyseliny, vitamíny, bez konzervantov a farbív, vysokej kvality.  

Olej získaný lisovaním semien ostropestreca mariánskeho obsahuje všetky olejové zložky v semene v ich prírodnom pomere a kvalite.

Tento, tak zvaný panenský olej má sýto žltú farbu, charakteristickú rastlinnú vôňu a olejovú chuť.

Pomer medzi obsahom nenasýtených a nasýtených mastných kyselín v celkovom zložení je v ostropestrecovom oleji veľmi výhodné. Ostropestrec mariánsky obsahuje vysoký podiel esenciálnych nenasýtených mastných kyselín, najmä kyseliny linolové, ktorá je pre organizmus dôležitá a nemusí byť prijímaná v potrave. Jej funkcia je jedinečná.

Je základným stavebným prvkom, z ktorého si organizmus syntetizuje nie len ďalšie nenasýtené mastné kyseliny, ale tiež látky, ktoré sa podieľajú na ich procesoch, akým sú napríklad funkcie imunitného systému, metabolizmu tukov, zápalové procesy atď.

Na viac je táto kyselina jednou zo základných súčastí bunkových stien a membrán, takže tvorí jeden zo štrukturálnych prvkov tela. Ďalšie látky, ktoré sú v podstatnej miere v ostropestrecovom oleji obsiahnuté sú napríklad prírodný vitamín E (alfa-tokoferol), fytosteroly, fosfolipidy.

Doporučujeme užívať: celoročne, pre zlepšenie energetického metabolizmu, pre zlepšenie stavu srsti a pokožky, vhodné pre kone náchylné k tuhnutiu svalov (tying-up).

Ostropetrecový olej nemá vplyv na regeneráciu črevného tkaniva. Zložky, ktoré sa na regenerácii črevného tkaniva podieľajú sú obsiahnuté len v produktoch obsahujúcich plod Ostropestreca mariánskeho alebo jeho štandardizovaný extrakt.

Doplnkové krmivo pre kone – zloženie:

Ostropestrecový olej panenský – Silybi Marianae Oleum Virginum.

Dávkovanie pre koňa o hmotnosti 550 – 600 kg:

K prevencii 30 ml denne,

K zlepšeniu kondície 50 ml denne.

Balenie: 3000 ml a 1000 ml

Kód Kód: 368/500
Kategória: BYLINNÉ SIRUPY a OLEJE
Späť do obchodu