s výberom Vám radi pomôžeme, neváhajte nás kontaktovať, :)

Collagen 160 tbl.

Neohodnotené

Pre podporu kĺbových chrupaviek a väzivových tkanív, v priebehu rastu aj staroby. 

€12 €10 bez DPH
Objednané

Doplnkové krmivo pre psy a mačky pre podporu väzov, šliach a svalov.

Starostlivosť o kĺby by mala byť komplexná, to znamená primeranú fyzickú záťaž, vyváženú kŕmnu dávku s ohľadom na plemeno a vek zvieraťa až po možnú redukciu hmotnosti. Sám majiteľ môže zdravie svojho psa a mačky veľmi výrazne ovplyvniť prostredníctvom krmiva a nutričných doplnkov. Kolagén je najčastejšou sa vyskytujúcou živočíšnou bielkovinou, ktorá je dôležitá súčasť všetkých spojivových a podporných tkanív. Základnou stavebnou jednotkou tejto bielkoviny sú aminokyseliny - peptidy. Kolegénne peptidy majú schopnosť vytvárať v medzibunkovom priestore vysoko usporiadané vláknité fibrily, ktoré sú k sebe pevne viazané. Kolagénne peptidy sú základnou účinnou látkou kolagénnych arthronutraceutík, stimulujúcich množenie chrupavkových buniek, ktoré zvyšujú syntézu chrupavkového kolagénu a regenerujú tak kolegénne štruktúry chrupavky tvoriace pohybový aparát. V tenkom čreve sa kolagén rozkladá na fragmenty, ktoré sú plne resorbovatelné a zabudované do tkaniva. Pri perorálnom podaní sa kolagénne peptidy dostávajú do zažívacieho traktu, odkiaľ sa cez lymfatický systém a krvný obeh vstrebávajú do kĺbového tkaniva a buniek. Optimálna molekulová hmotnosť 3000 - 5000 Dalt. Kolagén peptid zaisťuje vysokú vstrebateľnosť.

Vitamín C je dôležitým kofaktorom, zodpovedajúcim za hydroxylaciu a tým aj za vznik plne funkčného kolagénu.

MSM ako zdroj organicky viazané síry je dôležité pre biochemickú rovnováhu v organizme, reguláciu rastových procesov, pre metabolizmus kostnej tkaní a výstavbu spojivového tkaniva.

Doporučujeme užívať: u rýchle rastúcich jedincov a šteniat obrích plemien, športovo zaťažované psy, u degeneratívneho ochorenia pohybového aparátu, poúrazová a pooperačná starostlivosť, pre zlepšenie hybnosti u starčích jedincov. 
Produkt je určený pre všetky kategórie psov a mačiek, je bezpečný pre gravidne a laktujúce, mláďatá v raste.

Zloženie: mikrokrystalická celulosa, maltodextrin, Bioaktivní kolagenní peptidy Petagile®, 
MSM - methylsulfonylmethan, vitamin C - kyselina L askorbová, 
sušená srvátka, stearan horečnatý, oxid kremičitý.

Dávkovanie pre psa o hmotnosti 15 kg: pri problémoch a rastu 4 tablety po dobu 20 dní,
potom pokračovať v zníženom dávkovaní 2 tablety denne.
Dávkovanie pre mačku 5 kg: 1 tableta denne.
Balenie: 160 tablet

Kód Kód: 95
Kategória: KĹBOVÁ VÝŽIVA
Hmotnosť: 0.3 kg

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie