s výberom Vám radi pomôžeme, neváhajte nás kontaktovať, :)

Collagen 160 tbl.

Neohodnotené

Pre podporu kĺbových chrupaviek a väzivových tkanív, v priebehu rastu aj staroby. 

€12 €10 bez DPH
Skladom

Doplnkové krmivo pre psy a mačky pre podporu väzov, šliach a svalov.

Starostlivosť o kĺby by mala byť komplexná, to znamená primeranú fyzickú záťaž, vyváženú kŕmnu dávku s ohľadom na plemeno a vek zvieraťa až po možnú redukciu hmotnosti. Sám majiteľ môže zdravie svojho psa a mačky veľmi výrazne ovplyvniť prostredníctvom krmiva a nutričných doplnkov. Kolagén je najčastejšou sa vyskytujúcou živočíšnou bielkovinou, ktorá je dôležitá súčasť všetkých spojivových a podporných tkanív. Základnou stavebnou jednotkou tejto bielkoviny sú aminokyseliny - peptidy. Kolegénne peptidy majú schopnosť vytvárať v medzibunkovom priestore vysoko usporiadané vláknité fibrily, ktoré sú k sebe pevne viazané. Kolagénne peptidy sú základnou účinnou látkou kolagénnych arthronutraceutík, stimulujúcich množenie chrupavkových buniek, ktoré zvyšujú syntézu chrupavkového kolagénu a regenerujú tak kolegénne štruktúry chrupavky tvoriace pohybový aparát. V tenkom čreve sa kolagén rozkladá na fragmenty, ktoré sú plne resorbovatelné a zabudované do tkaniva. Pri perorálnom podaní sa kolagénne peptidy dostávajú do zažívacieho traktu, odkiaľ sa cez lymfatický systém a krvný obeh vstrebávajú do kĺbového tkaniva a buniek. Optimálna molekulová hmotnosť 3000 - 5000 Dalt. Kolagén peptid zaisťuje vysokú vstrebateľnosť.

Vitamín C je dôležitým kofaktorom, zodpovedajúcim za hydroxylaciu a tým aj za vznik plne funkčného kolagénu.

MSM ako zdroj organicky viazané síry je dôležité pre biochemickú rovnováhu v organizme, reguláciu rastových procesov, pre metabolizmus kostnej tkaní a výstavbu spojivového tkaniva.

Doporučujeme užívať: u rýchle rastúcich jedincov a šteniat obrích plemien, športovo zaťažované psy, u degeneratívneho ochorenia pohybového aparátu, poúrazová a pooperačná starostlivosť, pre zlepšenie hybnosti u starčích jedincov. 
Produkt je určený pre všetky kategórie psov a mačiek, je bezpečný pre gravidne a laktujúce, mláďatá v raste.

Zloženie: mikrokrystalická celulosa, maltodextrin, Bioaktivní kolagenní peptidy Petagile®, 
MSM - methylsulfonylmethan, vitamin C - kyselina L askorbová, 
sušená srvátka, stearan horečnatý, oxid kremičitý.

Dávkovanie pre psa o hmotnosti 15 kg: pri problémoch a rastu 4 tablety po dobu 20 dní,
potom pokračovať v zníženom dávkovaní 2 tablety denne.
Dávkovanie pre mačku 5 kg: 1 tableta denne.
Balenie: 160 tablet

Kód Kód: 95
Kategória: KĹBOVÁ VÝŽIVA
Hmotnosť: 0.3 kg
Späť do obchodu