s výberom Vám radi pomôžeme, neváhajte nás kontaktovať, :)

FlexVet

Neohodnotené

Tekutý liquid s vysokým obsahom účinných látok pre podporu väzov, šliach a svalov. 

od €24 od €20 bez DPH
Zvoľte variant
ml: 1000ml
Skladom | 317/100
€41
€34,17 bez DPH
ml: 500ml
Skladom | 317/500
€24
€20 bez DPH

Doplnkové krmivo pre psy a mačky pre podporu väzov, šliach a svalov.

Obsahuje kombináciu aktívnych látok, minerálov, vitamínov a rastlinných extraktov, ktoré sú zásadné a potrebné pre podporu, vývoj a regeneráciu kĺbových chrupaviek, väzov a šliach.

Doporučujeme pri výskytu problémov pohybového aparátu psov a to najmä u poúrazovej a pooperačnej starostlivosti, zníženie hybnosti nosných kĺbov, pre psie seniori a vysoko zaťažované psy služobných a športových plemien.

Bioactvive collagen peptides Petagile® kolagéne peptidy stimulujú bunky chrupavky, (chondrocyty) k produkcii novej chrupavkovej hmoty. 
Glukozamín je prirodzene sa vyskytujúca látka v kostnej chrupavke a aj v synoviálnej tekutine, jeho funkcia je normalizovanie metabolizmu chrupavky, stimulácia syntézy a zastavenie degradácie. Glukozamín pri osteoartróze podporuje tvorbu proteoglykanov, rast a výživu kĺbovej chrupavky a správne ukladenie vápniku v kostnom tkanive, vedie k zlepšeniu funkcie a zmierneniu bolesti kĺbu. 
Chondroitín sulfát je glykosaminoglykan GAG obsiahnutý v proteglykanoch medzibunkovej hmoty chrupavky. Pri výskytu osteoartrózy sa jeho obsah v chrupavke a jeho kvalita znižuje. 
Chondroitin sulfát sa radí medzi perorálne symptomatické pomaly pôsobiace látky s preukázanou účinnosťou. Má silný záporný náboj a tým pomáha osmoticky zdržovať vodu, čím dáva chrupavke pružnosť. 
Kyselina hyaluronová je vysokomolekulárna zlúčenina obsiahnutá v základnej hmote spojivových tkanív vrátane chrupavky a synoviálnej tekutiny. Endogénna hyaluronová kyselina dáva synoviálnej tekutine viskozitu a elasticitu, ktorá je nutná pri jeho lubrikačnej a tlmiacej vlastnosti a je základom správnej štruktúry proteoglykanov v kĺbovej chrupavke.
MSM ako zdroj organicky viazanej síry je tento prvok dôležitý pre biochemickú rovnováhu, tkanivové dýchanie, prenos elektrických impulzov, reguláciu rastu, metabolizmus kostného tkaniva, výstavbu spojivového tkaniva, kolagénu a glukozamínu kĺbových chrupaviek a celkovú látkovú výmenu. 
Antioxidant Astaxantin je najsilnejší prírodný antioxidant vykazujúci ochranné účinky, prispieva k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom. 

Všetky použité látky sú s ohľadom na výrazne nižšiu vstrebateľnosť pri perorálnom podávaní obsiahnuté v dostatočnom pomeru a množstve, tak aby bol zaistený maximálny účinok. S ohľadom na látky riadiace sa do skupiny SYSADOA - symptomaticky pôsobiace látky, podávať 2x ročne po dobu 60-90 dní. 

Doporučujeme užívať:
K prevencii: pri intenzívnom raste šteniat veľkých a obrích plemien, u športovo a služobne zaťažovaných psov. 
Pri problémoch a problémoch kĺbov väzov a svalov, k regenerácií po úrazoch, závodoch, operačných, pre psie seniori. 
Produkt je určený pre všetky kategórie psov a mačiek je bezpečný pre kotné a laktujúce i mláďatá v raste.
Obsah účinných látok v 100 ml :

Bioactiv collagen peptides Petagile® 10 000 mg
Glukosamin hydrochlorid 3 000 mg
Chondroitin sulfát 1 500 mg
MSM - methylsulfonylmethane 1 500 mg
Boswellia serrata 600 mg
Vitamin C 600 mg
Hořčík - organická forma 600 mg
Hyaluronan sodný 450 mg
Yucca shidigera 200 mg
Turmeric root  100 mg
Vitamin E  50 mg
Astaxantin 30 mg


Dávkovanie pre psa o hmotnosti 15 - 20 kg:
Pri problémoch: 15 ml denne po dobu 10 dní, potom 10 ml denne do kŕmnej dávky.
K prevencií: 10 ml denne do kŕmnej dávky.

Dávkovanie pre mačku 5 kg:
 5 ml denne.

Balenie:
 500 ml
Balenie: 2 x 500 ml

Kód Kód: 317/500
Kategória: KĹBOVÁ VÝŽIVA

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie