s výberom Vám radi pomôžeme, neváhajte nás kontaktovať, :)

FlexVet

Neohodnotené

Tekutý liquid s vysokým obsahom účinných látok pre podporu väzov, šliach a svalov. 

od €25 od €20,83 bez DPH
Zvoľte variant
ml: 1000ml
Skladom | 317/100
€42
€35 bez DPH
ml: 500ml
Skladom | 317/500
€25
€20,83 bez DPH

Doplnkové krmivo pre psy a mačky pre podporu väzov, šliach a svalov.

Obsahuje kombináciu aktívnych látok, minerálov, vitamínov a rastlinných extraktov, ktoré sú zásadné a potrebné pre podporu, vývoj a regeneráciu kĺbových chrupaviek, väzov a šliach.

Doporučujeme pri výskytu problémov pohybového aparátu psov a to najmä u poúrazovej a pooperačnej starostlivosti, zníženie hybnosti nosných kĺbov, pre psie seniori a vysoko zaťažované psy služobných a športových plemien.

Bioactvive collagen peptides Petagile® kolagéne peptidy stimulujú bunky chrupavky, (chondrocyty) k produkcii novej chrupavkovej hmoty. 
Glukozamín je prirodzene sa vyskytujúca látka v kostnej chrupavke a aj v synoviálnej tekutine, jeho funkcia je normalizovanie metabolizmu chrupavky, stimulácia syntézy a zastavenie degradácie. Glukozamín pri osteoartróze podporuje tvorbu proteoglykanov, rast a výživu kĺbovej chrupavky a správne ukladenie vápniku v kostnom tkanive, vedie k zlepšeniu funkcie a zmierneniu bolesti kĺbu. 
Chondroitín sulfát je glykosaminoglykan GAG obsiahnutý v proteglykanoch medzibunkovej hmoty chrupavky. Pri výskytu osteoartrózy sa jeho obsah v chrupavke a jeho kvalita znižuje. 
Chondroitin sulfát sa radí medzi perorálne symptomatické pomaly pôsobiace látky s preukázanou účinnosťou. Má silný záporný náboj a tým pomáha osmoticky zdržovať vodu, čím dáva chrupavke pružnosť. 
Kyselina hyaluronová je vysokomolekulárna zlúčenina obsiahnutá v základnej hmote spojivových tkanív vrátane chrupavky a synoviálnej tekutiny. Endogénna hyaluronová kyselina dáva synoviálnej tekutine viskozitu a elasticitu, ktorá je nutná pri jeho lubrikačnej a tlmiacej vlastnosti a je základom správnej štruktúry proteoglykanov v kĺbovej chrupavke.
MSM ako zdroj organicky viazanej síry je tento prvok dôležitý pre biochemickú rovnováhu, tkanivové dýchanie, prenos elektrických impulzov, reguláciu rastu, metabolizmus kostného tkaniva, výstavbu spojivového tkaniva, kolagénu a glukozamínu kĺbových chrupaviek a celkovú látkovú výmenu. 
Antioxidant Astaxantin je najsilnejší prírodný antioxidant vykazujúci ochranné účinky, prispieva k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom. 

Všetky použité látky sú s ohľadom na výrazne nižšiu vstrebateľnosť pri perorálnom podávaní obsiahnuté v dostatočnom pomeru a množstve, tak aby bol zaistený maximálny účinok. S ohľadom na látky riadiace sa do skupiny SYSADOA - symptomaticky pôsobiace látky, podávať 2x ročne po dobu 60-90 dní. 

Doporučujeme užívať:
K prevencii: pri intenzívnom raste šteniat veľkých a obrích plemien, u športovo a služobne zaťažovaných psov. 
Pri problémoch a problémoch kĺbov väzov a svalov, k regenerácií po úrazoch, závodoch, operačných, pre psie seniori. 
Produkt je určený pre všetky kategórie psov a mačiek je bezpečný pre kotné a laktujúce i mláďatá v raste.
Obsah účinných látok v 100 ml :

Bioactiv collagen peptides Petagile® 10 000 mg
Glukosamin hydrochlorid 3 000 mg
Chondroitin sulfát 1 500 mg
MSM - methylsulfonylmethane 1 500 mg
Boswellia serrata 600 mg
Vitamin C 600 mg
Hořčík - organická forma 600 mg
Hyaluronan sodný 450 mg
Yucca shidigera 200 mg
Turmeric root  100 mg
Vitamin E  50 mg
Astaxantin 30 mg


Dávkovanie pre psa o hmotnosti 15 - 20 kg:
Pri problémoch: 15 ml denne po dobu 10 dní, potom 10 ml denne do kŕmnej dávky.
K prevencií: 10 ml denne do kŕmnej dávky.

Dávkovanie pre mačku 5 kg:
 5 ml denne.

Balenie:
 500 ml
Balenie: 2 x 500 ml

Kód Kód: 317/500
Kategória: KĹBOVÁ VÝŽIVA
Späť do obchodu