s výberom Vám radi pomôžeme, neváhajte nás kontaktovať, :)

Dromy Ľanové výlisky 5000g

Neohodnotené

Dietetické doplnkové krmivo pre kone všetkých kategórii, s obsahom kvalitných proteínov, vlákniny a nenasýtených mastných kyselín. 

€13 €10,83 bez DPH
Skladom

Dromy ľanové výlisky, sú diétickým zdravým krmivom pre kone všetkých kategórii, obsahujú zdroj nenasýtených mastných kyselín omega 3, vlákninu a ďalšie zdraviu prospešné látky.

Rozpustná a nerozpustná vláknina pri prechodu tráviacim traktom podporuje pasáž zažívania. Podieľa sa na elimináciu prekyslenia, pracuje v črevách ako absorbent škodlivých látok. Oba druhy vlákniny majú pozitívny vplyv na tráviaci aparát a jeho funkciu.

Najdôležitejšou zložkou ľanového semena je kyselina α- linolenovoá (ALA) zaradená do skupiny esenciálnych omega -3 nenasýtených mastných kyselín, bez ktorých organizmus nemôže fungovať.

ALA je zdrojom pre syntézu kyseliny EPA (eikosapentaenovej), ktorá má protizápalový a antikatabolický efekt, kyselina DHA (dokosahexaenová), ktorá priaznivo zasahuje do metabolizmu nervového tkaniva.

Obe tieto kyseliny sú súčasťou bunkových membrán a tkanivových hormónov. Omega 3 a 6 nenasýtené mastné kyseliny kyselina linolová a kyselina linoleová, od ktorých sa odvíjajú ich biologické účinky, zaisťujú integritu bunkových membrán. Kone podobne ako iné cicavce potrebujú kyselinu linolovú a kyselinu α-linoleovú, ako východiskovú surovinu pre ďalší tvorbu fyziologických mastných kyselín.

Nedostatok esenciálnych mastných kyselín sa môže prejaviť znížením obranyschopnosti organizmu, zmenou pokožky, únavou, poruchou rastu a reprodukcie.

Polyfenoly a lignany sú rastlinné látky vykazujúci antivirotické, fungicídne, baktericídne a imunostimulačné vlastnosti.

Doporučujeme užívať: celoročne najmä v období výmeny srsti, pri poruchách trávenia, v priebehu jarných a jesenných mesiacov, pre kone náchylné k tuhnutiu svalov (tying - up), pre podporu a detoxikáciu organizmu, pre regeneráciu žalúdočnej sliznice, u / po kolikových stavov, podporná liečba žalúdočných vredov, k stimulácii imunitného systému, pre seniori a rekonvalescentov, u zhoršenej kvalite pokožky a srsti u dermatologických pacientov a muchárov.

Dávkovanie na 100 kg hmotnosti koňa: 
k prevencii : 20 - 30 g denne do kŕmnej dávky
k zlepšeniu kondície: 30 - 50 g denne do kŕmnej dávky. 
Môže sa podávať ako pamlsok z ruky.
Doplnkové krmivo pre kone zloženie: 
ľanové výlisky získané lisovaním semena Linum Usitatissimum Linaceae botanickej čistoty. 
Balenie: 5000 g

Kód Kód: 26
Kategória: KOŽA, SRSŤ, KOPYTÁ
Hmotnosť: 5 kg

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie