s výberom Vám radi pomôžeme, neváhajte nás kontaktovať, :)

Dromy Ľanové výlisky 5000g

Neohodnotené

Dietetické doplnkové krmivo pre kone všetkých kategórii, s obsahom kvalitných proteínov, vlákniny a nenasýtených mastných kyselín. 

€18 €15 bez DPH
Skladom

Dromy ľanové výlisky, sú diétickým zdravým krmivom pre kone všetkých kategórii, obsahujú zdroj nenasýtených mastných kyselín omega 3, vlákninu a ďalšie zdraviu prospešné látky.

Rozpustná a nerozpustná vláknina pri prechodu tráviacim traktom podporuje pasáž zažívania. Podieľa sa na elimináciu prekyslenia, pracuje v črevách ako absorbent škodlivých látok. Oba druhy vlákniny majú pozitívny vplyv na tráviaci aparát a jeho funkciu.

Najdôležitejšou zložkou ľanového semena je kyselina α- linolenovoá (ALA) zaradená do skupiny esenciálnych omega -3 nenasýtených mastných kyselín, bez ktorých organizmus nemôže fungovať.

ALA je zdrojom pre syntézu kyseliny EPA (eikosapentaenovej), ktorá má protizápalový a antikatabolický efekt, kyselina DHA (dokosahexaenová), ktorá priaznivo zasahuje do metabolizmu nervového tkaniva.

Obe tieto kyseliny sú súčasťou bunkových membrán a tkanivových hormónov. Omega 3 a 6 nenasýtené mastné kyseliny kyselina linolová a kyselina linoleová, od ktorých sa odvíjajú ich biologické účinky, zaisťujú integritu bunkových membrán. Kone podobne ako iné cicavce potrebujú kyselinu linolovú a kyselinu α-linoleovú, ako východiskovú surovinu pre ďalší tvorbu fyziologických mastných kyselín.

Nedostatok esenciálnych mastných kyselín sa môže prejaviť znížením obranyschopnosti organizmu, zmenou pokožky, únavou, poruchou rastu a reprodukcie.

Polyfenoly a lignany sú rastlinné látky vykazujúci antivirotické, fungicídne, baktericídne a imunostimulačné vlastnosti.

Doporučujeme užívať: celoročne najmä v období výmeny srsti, pri poruchách trávenia, v priebehu jarných a jesenných mesiacov, pre kone náchylné k tuhnutiu svalov (tying - up), pre podporu a detoxikáciu organizmu, pre regeneráciu žalúdočnej sliznice, u / po kolikových stavov, podporná liečba žalúdočných vredov, k stimulácii imunitného systému, pre seniori a rekonvalescentov, u zhoršenej kvalite pokožky a srsti u dermatologických pacientov a muchárov.

Dávkovanie na 100 kg hmotnosti koňa: 
k prevencii : 20 - 30 g denne do kŕmnej dávky
k zlepšeniu kondície: 30 - 50 g denne do kŕmnej dávky. 
Môže sa podávať ako pamlsok z ruky.
Doplnkové krmivo pre kone zloženie: 
ľanové výlisky získané lisovaním semena Linum Usitatissimum Linaceae botanickej čistoty. 
Balenie: 5000 g

Kód Kód: 26
Kategória: KOŽA, SRSŤ, KOPYTÁ
Hmotnosť: 5 kg
Späť do obchodu