Dromy Collagen 900g

Kolagénne peptidy pre intenzívnu regeneráciu pohybového aparátu. 

€19,50
Skladom

Kolagén peptidy pre intenzívnu regeneráciu pohybovaného aparátu.

Kolagén je najdôležitejšou bielkovinou v organizmu cicavcov. Je hlavnou stavebnou látkou kostí, kĺbov, chrupaviek, väzov, šliach, ciev, kože a kopýt. Kĺbové chrupavky sa tvora zo 70% kolagénu. Charakteristickou vlastnosťou molekuly kolagénu je pevnosť. Jeho najmenšou stavebnou jednotkou sú aminokyseliny - zmes kolagénnych peptidov, ktoré podmieňujú mechanické vlastnosti kĺbovej chrupavky, predovšetkým jej pevnosť a pružnosť. Perorálne podávanie kolagénnych peptidov dodávajú potrebné stavebné látky pre obnovu kĺbovej chrupavky a ostatného tkaniva kĺbového systému, kĺbového puzdra, väzov a šliach. Zabraňujú ďalšiemu úbytku chrupaviek, zlepšujú hybnosť a zmierňujú bolestivosť. Zvyšujú hustotu kostného tkaniva a umožňujú lepšiu väzbu minerálnych látok. Chrupavkou kumulované kolagénne peptidy sú schopné prijímať chrupavkové a kostné bunky k produkcii mladých kolagénnych reťazcov, čo prispieva k regenerácii kĺbových chrupaviek.

Indikácia doplnkového krmiva: 
pre urýchlenie regenerácie poúrazovej a pooperačnej starostlivosti o pohybový aparát, pri ochorení väzivového a kĺbového aparátu a šliach, pri tuhosti a znížení pohyblivosti u starších koní.

Doplnkové krmivo pre kone zloženie v 1 kg:kolagénne peptidy CHP 100%.

Doporučenie: 
S ohľadom na zmes látok riadiacich sa do skupiny SYSADOA - symptomaticky pomaly pôsobiace látky, doporučujeme dávkovanie 2x ročne po dobu 60 - 90 dní.

Doporučené dávkovanie: 
30 g denne do kŕmnej dávky, pre kone o hmotnosti 550 - 600 kg.

Balenie: 900 g

Kód Kód: 11
Kategória: POHYBOVÝ APARÁT
Hmotnosť: 0.9 kg